Pomagamy

Każdy powód by pomagać jest dobry. Ja pomagam bo czuję taką wewnętrzną potrzebę. Nie będę Cię do tego przekonywał ale zachęcam, żebyś też zaczął mądrze i regularnie pomagać.Warto wiedzieć, że dzięki mądremu przekazywaniu darowizn możesz zapłacić mniejszy podatek. Pomagać można na różne sposoby i to niekoniecznie materialnie, np. poprzez wolontariat albo chociażby przekazanie 1% swoich podatków. Dla tych, którzy nie mają czasu, a mogą sobie pozwolić na finansową pomoc mam propozycję jak i komu możemy pomóc.

Proponuję wesprzeć Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej. Jest to fundacja, która przede wszystkim działa na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca oraz ich rodzin. Zdrowe dziecko to największy skarb i aż trudno sobie wyobrazić co przechodzą dzieci i rodzice tych dzieci, które urodziły się z wadami serca. Leczenie skomplikowanych wad serca jest bardzo drogie, a mały organizm nie może czekać. Operacje małych serduszek muszą odbywać się w określonym wieku dziecka, bo w przeciwnym razie na pomoc będzie za późno.

Jak pomóc?


Możesz przekazać 1% podatku na Fundację Serce Dziecka – Ciebie to nic nie kosztuje. Wystarczy, że w rozliczeniu rocznym podatku wpiszesz KRS0000266644.

Możesz też przekazać darowiznę na konto Fundacji albo lepiej (do czego zachęcam) regularnie przekazywać pieniądze na Fundację. Ustaw zlecenie stałe na taką kwotę na jaką możesz sobie pozwolić i regularnie co miesiąc przekazuj darowiznę na konto fundacji (dzięki czemu zapłacisz mniejszy podatek):
  • Fundacja Serce Dziecka
  • Nr konta: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 
  • Tytułem: Darowizna na cele statutowe 
Dodatkowo jeżeli w tytule podasz swój adres mailowy to Fundacja potwierdzi Ci na maila wpłatę i poinformuje na co zostały przekazane pieniądze.

Prawidłowość powyższych danych możesz sprawdzić również na stronie Fundacji Serce Dziecka

-------------------------------------------------------------------------------------

Kolejna możliwość to przekazanie darowizny celowej, czyli dla konkretnego dziecka. W takim przypadku w tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka. Tutaj również mam propozycję komu możemy pomóc.

Proponuję wesprzeć zbiórkę pieniędzy małego Leonka Bałtruszewicza. Chłopiec urodził się z bardzo ciężką wadą serca, która polega na niedorozwoju lewej części serca. Leonek jest już po dwóch operacjach i właśnie oczekuje na trzecią, która musi odbyć się w drugim kwartale 2016 r. Rodzice dziecka twierdzą że lekarze w Polsce nie podają obecnie żadnych przybliżonych terminów trzeciej operacji, a my nauczeni doświadczeniami z poprzednich dwóch operacji nie chcemy pozwolić, aby odbyła się ona w momencie, kiedy nie będzie już można czekać ani jednego dnia dłużej. Chłopiec będzie więc operowany w Niemczech. Jednak problemem jak zwykle są pieniądze. Jedyną barierą dla nas na dzień dzisiejszy jest ogromna kwota operacji, której koszt szacowany jest na 36. 500 euro. – mówią rodzice dziecka. Głęboko wierzę, że razem jesteśmy w stanie dołożyć małą cegiełkę i uratować Leosia. Każda złotówka się liczy więc nie jest ważne ile możesz darować. Ważne jest, że to zrobisz. Pomożesz małemu chłopcu, a sam zapłacisz mniejszy podatek

Dane do wpłat na dalsze leczenie Leosia: 
  • Fundacja Serce Dziecka
  • Nr konta: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
  • Tytuł przelewu: Bałtruszewicz Leon
Oczywiście możesz też wesprzeć leczenie chłopca przekazując swój 1% podatku w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać: KRS 0000266644, a w polu informacji dodatkowych: Bałtruszewicz Leon.

Prawidłowość powyższych danych możesz sprawdzić również na stronie Fundacji Serce Dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz