28 lipca 2015

Zarabianie na bankach - mój raport za drugi kwartał 2015


II kwartał 2015 za nami, a więc czas na moje podsumowanie zarobków na bankach. Dla tych z Was, którzy nie wiedzą o co chodzi z zarobkami na bankach krótkie przypomnienie: od kilku lat aktywnie korzystam z ofert różnych banków. Aktywnie, tzn. wybieram te banki i te oferty, które pozwalają mi zarobić.

Czasami bank płaci za samo otwarcie konta, czasami pewien % od wartości transakcji dokonanych kartą debetową, czasami w zamian za skorzystanie z oferty bank rozdaje nagrody (tablety, smartfony), a czasami banki płacą np. za samo zalogowanie się do bankowości mobilnej. Naturalne wydaje Ci się pytanie dlaczego to bank mi płaci skoro zawsze było odwrotnie? 

Oto odpowiedź:

Banki chcą zarabiać coraz więcej i mają coraz wyższe plany sprzedażowe. Jednocześnie coraz trudniej jest pozyskać klienta. Dlatego też banki określają pewną sumę pieniędzy, która jest przeznaczona na pozyskanie jednego klienta. To w jaki sposób ta suma będzie wydana to już jest kwestia pomysłu banku. Niektóre banki przeznaczają tą kwotę na mega gwiazdę i liczą, że znana twarz przyciągnie klientów. Inne z kolei częścią tej kwoty dzielą się z klientami. Dodatkowo bank udzielając np. zwrotu za zakupy określa warunki w jakich taki zwrot może być możliwy np. określona ilość transakcji kartą w danym miesiącu. W ten sposób banki spodziewają się, że będziemy częściej sięgali po karty płacąc w sklepach. Z każdej transakcji dokonanej kartą płatniczą bank (oraz operator kart np. Mastercard lub Visa oraz operator terminala, w którym dokonujemy płatności) ma pewne wynagrodzenie. Im częściej (i więcej) płacimy kartami tym większe kwoty trafiają do banku z tego tytułu.

Tutaj znajdziecie poprzednie wpisy z podsumowaniem moich zarobków na bankach za 2014 i I kwartał 2015.

A teraz przejdźmy do rzeczy, czyli ile udało mi się zarobić w bankach w II kwartale 2015. Przypomnę tylko, że kwoty, które podaję są to już moje zarobki netto, a więc uwzględniają wszelkie opłaty (o ile takie występowały) jakie poniosłem w związku z korzystaniem z konkretnej oferty.

BGŻ BNP Paribas

miesiąc
BNP Paribas
kwiecień
11,6
maj

czerwiec

suma
11,6

To już moje ostatnie chwile z tym bankiem. W zeszłym roku w zamian za otwarcie konta otrzymałem tablet i w związku z tym byłem zmuszony do niezamykania rachunku przez 12 m-cy. Rachunek sam w sobie nie był zły bo umożliwiał 3% moneyback za transakcje dokonane w internecie poprzez PayU. W marcu po raz ostatni skorzystałem z tego moneybacku za co w kwietniu bank wypłacił mi 11,60 zwrotu. Później już nie korzystałem z tej możliwości ponieważ na rynku pojawiła się ciekawsza oferta.

Bank BPH

miesiąc
BPH
kwiecień

maj
50
czerwiec
50
suma
100

Tą ciekawszą ofertą było Lubię to! Konto banku BPH. Oferta wg mnie była tak dobra, że postanowiłem polecić ją i Wam. Niestety oferta nie jest już dostępna – rachunki w tej promocji były otwierane jedynie do końca czerwca 2015. Ci, którzy skorzystali zyskają przez 12 miesięcy do 600 zł. Lubię to! Konto oferuje bowiem 3% moneyback ale od wszystkich transakcji (płatności we wszystkich sklepach i punktach usługowych stacjonarnych i internetowych).  Dzięki temu w ciągu 2 m-cy zarobiłem 100 zł.

Raiffeisen Polbank / Comperia

miesiąc
Raiffeisen Polbank / Comperia
kwiecień

maj
55
czerwiec
suma
55
                                                        
To kolejna promocja, którą polecałem Wam na moim blogu. Ci, którzy skorzystali (jak ja) zarobili 55 zł za samo otwarcie konta. Dodatkowe 10 zł można było zdobyć zakładając lokatę mobilną ale… zagapiłem się i nie zdążyłem tego zrobić w odpowiednim terminie.

Getin Online

miesiąc
Getin Online
kwiecień

maj
28,01
czerwiec
36,01
suma
64,02

To kolejna nowość w moim zestawieniu. Otworzyłem rachunek w banku Getin Online z promocją „Tanie zakupy”. Dzięki niej zyskuje 10% transakcji dokonanych kartą płatniczą na stacjach paliw i w Biedronce – maksymalnie 40 zł miesięcznie i 300 zł rocznie. Minusem jest fakt, że posiadanie karty do konta (a inaczej nie da się zapłacić) wiąże się z opłatą 3,99 zł miesięcznie. Tego rachunku nie polecałem Wam w oddzielnym wpisie z dwóch powodów:
 1. Do maja oprócz opłaty za kartę bank pobierał podatek w wysokości 8 zł / m-c (dlatego moje zarobki w maju to tylko 28,01 zł. Od czerwca na szczęście nie ma już podatku – bank otrzymał pozytywną interpretację Urzędu Skarbowego, z której wynikało, że sprzedaż premiowa nie wiąże się z obowiązkiem podatkowym.
 2. Po drugie z dużym dystansem podchodzę do banków z grupy Getin Noble (i powiązanych z nimi podmiotów). Te banki nie cieszyły się dobrą opinią. Teraz na szczęście to pomału się zmienia.


Podsumowanie II kwartał 2015

miesiąc
BNP Paribas
Raiffeisen Polbank / Comperia
Getin Online
BPH
suma
kwiecień
11,611,6
maj

55
28,01
50
133,01
czerwiec


36,01
50
86,01
suma
11,6
55
64,02
100
230,62

Podsumowując, łącznie w II kwartale 2015 zarobiłem w bankach 230,62 zł. Niby niewiele – niektórzy chwalą się w internecie dużo lepszymi wynikami ale:
 • Świadomie nie korzystam z wszystkich okazji jakie oferują banki. Staram się wybierać tylko takie, które oferują w miarę dobrą ofertę na prostych zasadach. Już teraz posiadam 8 rachunków osobistych (2-3 są do zamknięcia „na dniach”) i nie widzę sensu w powiększaniu tej liczby – chyba, że rzeczywiście byłaby to bardzo dobra oferta pozwalająca na przyzwoity zarobek. Jednak nawet w takiej sytuacji otwarcie nowego konta oznacza, że inne (pozwalające na mniejszy zarobek) zamykam aby się w tym wszystkim nie pogubić.
 • Absolutnie nie wydaję więcej niż muszę tylko po to, żeby później zyskać z tego jakiś % - trzeba się z tym pilnować :-)
 • Jak już wspominałem zyski, które pokazuję w tym zestawieniu uwzględniają już wszystkie opłaty, a więc można powiedzieć, że jest to mój dochód „na rękę”.

Łącznie od początku roku zarobiłem już 476,03 zł. Przypomnę, że mój cel, który wyznaczyłem sobie na początku roku to 1.000 zł w całym 2015. Na półmetku cel mam zrealizowany w niemal 50%. Wydaje się, że na koniec roku cel powinien zostać nawet przekroczony w związku z kilkoma zabiegami, które wykonałem jeszcze w II kwartale, a które przyniosą mi wymierne korzyści w kwartale następnym. Ale o tym napiszę już za trzy miesiące (no może nieco szybciej) J

Jeżeli też korzystasz z możliwości zarobków na bankach to pochwal się proszę w komentarzach jak Ci poszło w II kwartale? A jeżeli jeszcze tego nie robisz to zachęcam, żeby spróbować. Możesz zacząć np. od śledzenia mojego bloga i zapisania się na newsletter. O ciekawych i godnych polecenia ofertach pozwalających na dodatkowy zarobek będę od czasu do czasu pisał na blogu. Zapisując się na newsletter zyskasz pewność, że nie ominą Cię najlepsze oferty J


13 komentarzy:

 1. Powodzenia w realizacji celu.1 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia w dalszym zarabianiu :) może nie są to duże kwoty miesięcznie, ale zawsze coś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Brian,

   Oczywiście, że nie są to duże kwoty ale już w skali roku robi się przyzwoita kwota, którą można przeznaczyć np. na swoje hobby :-)

   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Dobry artykuł warto skorzystać
  Zapraszam na http://zarabiak.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Na otwieraniu rachunków można zarobic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. Zapraszam do śledzenia bloga :-)

   Usuń
  2. Jak najbardziej. Zapraszam do śledzenia bloga :-)

   Usuń
 5. Wychodzi na to, że BPH wygrywa w tym rankingu. Bardzo ciekawy post!

  OdpowiedzUsuń
 6. Doskonałe porównanie i świetne wyniki!

  OdpowiedzUsuń
 7. I jak aktualnie sytuacja? Coś się ruszyło? :) bo zestawienie bardzo ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, dzięki za zebranie cennych informacji w całość :) Planuję wkrótce zakup mieszkania z rynku pierwotnego (najprawdopodobniej zdecyduję się na jedno z osiedli Lokum Deweloper, ponieważ zarówno cena za metr, jak i lokalizacja oraz standard spełniają w pełni moje wymagania) i niestety bez kredytu się nie obejdzie, także dobrze jest zawczasu zrobić porządny research.

  OdpowiedzUsuń