24 grudnia 2015

Zamiast życzeń....wesprzyj Leosia!

Tradycja rzecz święta. Tradycyjnie w okresie świąteczno - noworocznym jesteśmy zasypywani życzeniami. Tradycyjnie też (choć to dość krótka tradycja) w okresie świątecznym proponuje akcję "Zamiast życzeń ...wesprzyj...". 

Uważam, że okres, w którym jesteśmy dla siebie życzliwści można wykorzystać w szczytnym celu. Poprzednim razem proponowałem wsparcie małego Józia.

Tym razem, chciałbym zachęcić do wsparcia zbiórki pieniędzy małego Leonka Bałtruszewicza. Chłopiec urodził się z bardzo ciężką wadą serca, która polega na niedorozwoju lewej części serca. Leonek jest już po dwóch operacjach i właśnie oczekuje na trzecią, która musi odbyć się w drugim kwartale 2016 r.

Rodzice dziecka twierdzą że lekarze w Polsce nie podają obecnie żadnych przybliżonych terminów trzeciej operacji, a my nauczeni doświadczeniami z poprzednich dwóch operacji nie chcemy pozwolić, aby odbyła się ona w momencie, kiedy nie będzie już można czekać ani jednego dnia dłużej. Chłopiec będzie więc operowany w Niemczech. Jednak problemem jak zwykle są pieniądze. Jedyną barierą dla nas na dzień dzisiejszy jest ogromna kwota operacji, której koszt szacowany jest na 36. 500 euro. – mówią rodzice dziecka.

Głęboko wierzę, że razem jesteśmy w stanie dołożyć małą cegiełkę i uratować Leosia. Każda złotówka się liczy więc nie jest ważne ile możesz darować. Ważne jest, że to zrobisz. Pomożesz małemu chłopcu, a sam zapłacisz mniejszy podatek.

Dane do wpłat na dalsze leczenie Leosia: 
 • Fundacja Serce Dziecka
 • Nr konta: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
 • Tytuł przelewu: Bałtruszewicz Leon
Oczywiście możesz też wesprzeć leczenie chłopca przekazując swój 1% podatku w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać: KRS 0000266644, a w polu informacji dodatkowych: Bałtruszewicz Leon.

Prawidłowość powyższych danych możesz sprawdzić również na stronie Fundacji Serce Dziecka. Więcej o Leosiu i całej akcji można przeczytać też na facebookowym profilu Leosiowe serduszko.


Życzenia

A teraz (pomimo tytułu) krótkie życzenia: Drogi czytelniku, niezależnie od tego czy wierzysz i w co wierzysz (a także od tego jakie masz poglądy polityczne) to życzę Ci, aby okres świąteczno - noworoczny był dla Ciebie okresem zatrzymania się i spojrzenia z dystansem na cały ten nasz zabiegany świat. Życzę Ci, abyś umiał oddzielać rzeczy ważne od tych mniej ważnych i żebyś był otoczony miłością i życzliwością. Rozpocząłem od tradycji i na tradycji zakończę: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

p.s. kolejny wpis z uwagi na sprawy służbowe (wyjazd) i osobiste (choroba) ukaże się najprawdopodobniej dopiero w drugim tygodniu stycznia 2016 r.

10 komentarzy:

 1. Wszyscy powinni wspierać, ale nie wszyscy mają na tyle serca.
  Zdziwiłem się, gdy ostatnio przeczytałem o tym, że kantor alior opinię pozytywną zyskał również celami charytatywnymi.
  Wiedzieliście o tym? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałem ale zyskali u mnie tym działaniem :)

   Usuń
 2. nie widzialem, ciekawa sprawa, typowe dzialanie csr

  OdpowiedzUsuń
 3. Blogi to świetna sprawa i można rozszerzać swoją wiedze. Lecz nie każdy blog jest konkretny, a ten jest na prawdę dobry, polecam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpowiecie jakieś tricki, jak osiągnąć sukces w e-handlu? Zbieranie leadów, konwersja etc? Jak docierać do ludzi?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy blog, wyróżnia się na tle innych, bardzo przyjemnie się czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To bardzo fajna akcja, ja już udizeliłem pomocy chłopczykowi w moim osiedlu, zawsze tak robię pod koniec roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dołożyłem cegiełkę od siebie, serce mi się kraja gdy słyszę o takich historiach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę bardzo wzruszająca historia. Też zrobiło mi się smutno

   Usuń
 8. Na prawdę szkoda, że operacje muszą kosztować aż tak dużo

  OdpowiedzUsuń