2 kwietnia 2015

Zamiast życzeń....Wesprzyj Józia!

Święta Wielkanocne – okres, w którym zatrzymujemy się na chwilę, spotykamy się z rodzinami i przyjaciółmi życzymy sobie spokojnych i radosnych dni. W tym szczególnym okresie chciałbym przedstawić Ci propozycję, w jaki sposób można sprawić, aby ten okres przynajmniej dla jednej rodziny był nieco spokojniejszy i radośniejszy. Już wyjaśniam o co chodzi.

1 kwietnia rozpoczął się niezwykły bieg charytatywny - Andrzej Derwich postanowił zmierzyć się z dystansem 857 kilometrów i przebiec całą Polskę z południa na północ. 1 kwietnia rozpoczął samotny bieg w najdalej na południe wysuniętym krańcu kraju – nieopodal góry Opołonek, a zakończy 17 kwietnia w Jastrzębiej Górze – najdalej na północ wysuniętym krańcu Polski. Każdy dzień to osobny etap, który jest powiązaniem biegu i marszu. Założeniem tej szczególnej akcji nie jest bicie rekordów, a zwrócenie uwagi na akcję, która wspiera małego Józia w walce z jego chorobą.

Józio urodził się z atrezją dróg żółciowych. Jest to wrodzona wada polegająca na zarośnięciu - niedrożności dróg żółciowych. Chłopiec nie poddaje się przeciwnościom losu i sam mówi:
Kocham góry i wspinaczkę - tam uczę się być odważny i wierzyć, że niemożliwe staje się możliwe”.

Właśnie w tym szczególnym okresie mam do Ciebie wielką prośbę. Zamiast standardowych życzeń zróbmy coś razem dla dobra innych. Sprawmy, by zgodnie ze słowami Józia niemożliwe stało się możliwe. Józio zbiera środki na kosztowną operację i specjalistyczne leczenie za granicą.

W jaki sposób można pomóc?

1. Nagłośnijmy akcję!

Przede wszystkim potrzebne jest wsparcie finansowe ale równie ważne jest dotarcie z tą akcją do jak najszerszego grona odbiorców. Jeśli możesz to podziel się z innymi linkiem do tego wpisu lub bezpośrednim adresem strony internetowej www.wesprzyjjozia.pl - będę niezmiernie wdzięczny.

2. Wpłać darowiznę

Aby przekazać darowiznę należy wpłacić środki na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na numer: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (numer konta można sprawdzić na stronie akcji www.wesprzyjjozia.pl). W tytule przelewu koniecznie należy wpisać: 25200 - JÓZEF RIPPER - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Warto podkreślić, że mały bohater – Józio - samodzielnie przygotował projekt cegiełek dla darczyńców. Aby otrzymać cegiełkę tradycyjną pocztą za wpłatę o wartości 20, 50 lub 100 PLN należy należy po wpłacie wysłać maila na adres: olga@forests.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko, adres pocztowy oraz załączyć potwierdzenie wpłaty. Aby otrzymać cegiełkę elektroniczną należy po prostu wysłać maila na wskazany wyżej adres mailowy z potwierdzeniem wpłaty

Uwaga!!! Taką wpłatę można odliczyć od podatku. Ulga podatkowa z tytułu darowizna może wynieść do 6% naszego dochodu. Od tej kwoty (przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania) można odliczyć 18% kwoty przekazanej darowizny (jeśli płacisz podatek w wysokości 18%. Innymi słowy mówiąc jeśli wpłacisz jako darowiznę 100 PLN to Józio dostanie na leczenie 100 PLN od Ciebie, a Tobie ulubiony przez wszystkich Urząd Skarbowy (czyli Państwo) zwróci z tego tytułu 18 PLN (to tak w pewnym uproszczeniu).


3. Przekaż1

Mały procent o wielkim znaczeniu. Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś się z US (tak jak ja ) to możesz przekazać 1% podatku wpisując w rocznym zeznaniu podatkowym numer KRS 0000037904 i cel szczególny 1% - 25200 Józef Ripper

To tyle jeśli chodzi o Józia, któremu (i całej jego rodzinie) z całego serca życzę 
dużo siły, wiary w dobro i w to, że niemożliwe nie istnieje.

Bieg

Muszę też koniecznie wspomnieć o drugim "cichym" bohaterze całej akcji czyli o człowieku, który samotnie pokonuje Polskę w czasie, gdy my będziemy siedzieli za stołami na Wielkanocnym śniadaniach i obiadach. Andrzejowi Derwichowi też możemy pomóc. Przy tak gigantycznym wyzwaniu jak samotne bieg przez Polskę najbardziej doskwiera właśnie samotność. Sprawmy, aby w miarę swoich możliwości Andrzej nie był sam. 

Na stronie Endomondo zamieszczona jest szczegółowa trasa biegu. Jeśli trasa przebiega przez Twoją miejscowość dołącz do Andrzeja choć na kilka kilometrów lub jeśli nie możesz biec okaż mu swoją życzliwość, jeśli będzie przebiegał - z pewnością będzie mu raźniej. Andrzej na stronie akcji Wesprzyj Józia zamieścił kontakt do siebie (tel. 690 044 077 lub mail: andrzej.derwich@gmail.com). Pokażmy Andrzejowi, że choć biegnie sam to w rzeczywistości nie jest sam.

Więcej o akcji Wesprzyj Józia przeczytasz na stronie:

Link do mapy z trasą biegu: https://www.endomondo.com/routes/455908082

Tym nietypowym wpisem chciałbym życzyć Ci drogi czytelniku, by ten okres świąteczny byl dla Ciebie okresem spokoju, chwili oddechu od codzienności, by pozwolił Ci spojrzeć w głąb siebie i zatrzymać się na chwilę w codziennym biegu, aby pomyśleć o tym co jest w życiu najważniejsze. Mam nadzieję, że wspólnie, choć w niewielkim stopniu sprawimy, by także dla Józia, jego rodziny i Andrzeja te Święta Wielkanocne były niezapomniane i pełne wiary w dobro.


an

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz