9 kwietnia 2015

Zarabianie na bankach - mój raport za pierwszy kwartał 2015

Zapraszam na pierwszy raport z moich bankowych zarobków. Zgodnie z obietnicą będę publikował swoje miesięczne "zarobki” z różnych bakowych okazji. Pierwotnie planowałem robić to co miesiąc ale chyba lepszym pomysłem będzie prezentowanie zestawienia kwartalnego z podziałem na poszczególne miesiące. W innym wypadku obawiam się, że mógłbym Cię zanudzić ilością "raportowych" wpisów :-) Mam kilka celów dla których będę się z Tobą dzielił tego typu wynikami:

Przede wszystkim chcę udowodnić Ci, że warto z tego korzystać, warto w ten sposób „zarabiać”. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać część z Was, że nawet jeżeli kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych miesięcznie jest sumą niewielką to w skali całego roku można uzbierać naprawdę przyzwoitą kwotę. Jeżeli nie wierzysz lub nie czytałeś poprzednich wpisów proponuje rozpocząć od mojego raportu za rok 2014, w którym opisuję dokładnie ile, gdzie i za co zarobiłem. Podpowiem tylko, że łącznie uzbierałem kwotę ponad 1.500 PLN. Pozwolę sobie przypomnieć fragment tamtego wpisu:
"Dawno, dawno temu w zamierzchłych czasach zasada była prosta: chcesz mieć konto w banku to płać, a jak nie chcesz to trzymaj pieniądze w skarpecie. Mało tego w dawnych czasach związek banku i klienta trwał całe życie (mimo, iż ludzie się rozwodzili to jednak rozwód z bankiem nie wchodził w grę ). Na szczęście te czasy bezpowrotnie (miejmy nadzieję) minęły. Dziś, jeśli tylko chcemy, to bank może płacić nam. Poza tym konkurencja na rynku bankowym jest tak duża, że warto na tym korzystać i nie trzymać się sztywno swojego banku."

Ostatnio przez media przelewa się fala wiadomości o podwyżkach opłat za rachunki w bankach lub, co częstsze choć wychodzi na to samo, za karty debetowe wydane do tych rachunków. Jeśli nie chcesz przepłacać w swoim banku to zapraszam do regularnego śledzenia moich raportów. Jeśli ja jestem w stanie "zarobić na bankach" ponad 1.500 PLN rocznie to dlaczego Ty nie miałbyś zacząć korzystać z takich okazji i również podreperować swój budżet lub po prostu potraktować te pieniądze jako nagrodę i przeznaczyć je na swoje przyjemności?

Drugi powód dla ktorego będe publikował moje raporty jest ...mój własny :-) Mam nadzieję, że publiczne zobowiązanie do regularnych raportów, wyrobi we mnie nawyk regularności w pisaniu i jeszcze lepszej organizacji czasu własnego (dla przypomnienia - dwójka małych dzieci ).

Wreszcie trzeci powód – tu będę do bólu szczery – nie ukrywam, że część z linków, które będę zamieszczał do stron bankowych to tzw. programy afiliacyjne. Oznacza to tyle, że jeżeli zdecydujesz się na założenie np. konta czy lokaty klikając w link na mojej stronie ja mogę dzięki temu zarobić (z góry dziękuję) – zapewniam, że Ciebie to absolutnie nic nie kosztuje. Tu pozwolę sobie na pewną uwagę. Będę polecał tylko te produkty i usługi z których sam korzystam (w końcu to będą moje raporty zarobków) lub z których sam bym skorzystał ale nie mogę (z różnych przyczyn, np. program tylko dla nowych klientów banku). Jeżeli nie interesuje Cię wchodzenie na stronę banku przez moje linki (podkreślam, że Ciebie to absolutnie nic nie kosztuje) nie ma problemu, możesz użyć google i samodzielnie dotrzeć do wybranej strony banku, na której można skorzystać z „promocji”.

Dzisiaj chciałem przedstawić swoje bankowe dochody za pierwszy kwartał 2015. 

Styczeń 2015

Moje zarobki w styczniu nie są imponujące i wyniosły zaledwie 14,98 PLN. Złożyło się na to:
 • 10 PLN – mBank
Dochód z mBanku za korzystanie z mOkazji. Są to specjalne promocje polegające na zwrocie określonej kwotowo lub procentowo kwoty za zakupy w wybranych sklepach lub stronach internetowych.


 • 4,98 – BZ WBK
Ta oszałamiająca kwota to dochód z banku BZ WBK za korzystanie z konta i karty kredytowej 1|2|3 W przypadku Konta 1|2|3 zwroty przysługują za opłaty z rachunku za gaz (1%), za prąd (2%) i za usługi telekomunikacyjne – internet, telewizja, telefon (3%). Dodatkowo konto jest oprocentowane w wysokości 1% - dla środków do 1 tys. PLN, 2% - do 2 tys. PLN i 3% - do 3 tys. PLN. W przypadku posiadania karty kredytowej zwroty dotyczą wydatków dokonanych kartą za zakupy: w sklepach i supermarketach spożywczych (1%), na stacjach paliw (2%), w restauracjach i fast foodach (3%).

Luty 2015

Luty był już wyraźnie lepszy od poprzedniego miesiąca i przyniósł mi dochód w wysokości 43,37 PLN. Łącznie od początku roku zarobiłem już 58,35 PLN.
 • 25,44 – BZ WBK
Ta kwota to dochód z banku BZ WBK za korzystanie z konta i karty kredytowej 1|2|3 W przypadku Konta 1|2|3 zwroty przysługują za opłaty z rachunku za gaz (1%), za prąd (2%) i za usługi telekomunikacyjne – internet, telewizja, telefon (3%). Dodatkowo konto jest oprocentowane w wysokości 1% - dla środków do 1 tys. PLN, 2% - do 2 tys. PLN i 3% - do 3 tys. PLN. W przypadku posiadania karty kredytowej zwroty dotyczą wydatków dokonanych kartą za zakupy: w sklepach i supermarketach spożywczych (1%), na stacjach paliw (2%), w restauracjach i fast foodach (3%).
 • 17,93 PLN – BNP Paribas
Zwroty dotyczą iKonta, które oferuje moneyback w wysokości 3% za transakcje dokonane poprzez PayU (głównie zakupy na Allegro ale nie tylko).


Marzec 2015

Marzec był zdecydowanie najlepszym miesiącem. Mój dochód z bankowych okazji w marcu wyniósł 187,06 PLN, co łącznie od początku daje kwotę 245,41 PLN. Idę niemal zgodnie z planem, który założyłem sobie na ten rok – chciałbym w ciągu całego roku uzbierać łączną kwotę 1.000 PLN. 1/4 roku za nami i niemal ¼ założonej kwoty już jest u mnie.
 • 18,82 – BZ WBK
Ta oszałamiająca kwota to dochód z banku BZ WBK za korzystanie z konta i karty kredytowej 1|2|3 W przypadku Konta 1|2|3 zwroty przysługują za opłaty z rachunku za gaz (1%), za prąd (2%) i za usługi telekomunikacyjne – internet, telewizja, telefon (3%). Dodatkowo konto jest oprocentowane w wysokości 1% - dla środków do 1 tys. PLN, 2% - do 2 tys. PLN i 3% - do 3 tys. PLN. W przypadku posiadania karty kredytowej zwroty dotyczą wydatków dokonanych kartą za zakupy: w sklepach i supermarketach spożywczych (1%), na stacjach paliw (2%), w restauracjach i fast foodach (3%).
 • 168,24 PLN – mBank
Dochód z mBanku za korzystanie z mOkazji. Są to specjalne promocje polegające na zwrocie określonej kwotowo lub procentowo kwoty za zakupy w wybranych sklepach lub stronach internetowych. Tu muszę wyjaśnić kilka rzeczy. Tak wysokie zwroty to efekt skorzystania z wyjątkowo opłacalnych mOkazji – dwukrotnie zamówiłem nowy numer w njumobile na abonament, który następnie zamknąłem (a ściślej rzecz biorąc przeniosłem do innego operatora telekomunikacyjnego na kartę co było łatwiejsze niż wypowiadanie abonamentu a skutkowało tym samym). Za każda taką transakcję otrzymałem 50 PLN. Dodatkowo mBank zasponsorował mi aż 20% zwrot za zakupy dokonane w Lidlu. I jak tu nie korzystać z takich okazji?


Co dalej?

Poczyniłem kilka kroków, które w najbliższych miesiącach powinny zapewnić mi przyzwoite zarobki. O jednym z takich kroków już pisałem, a nawet polecałem Ci tą okazję, dzięki której można w prosty sposób zyskać 65 PLN . Inne kroki to założenie kilku innych rachunków, które umożliwiają całkiem przyjemne zwroty za płatności kartami. O jednym z tych rachunków niedługo napisze oddzielny wpis, gdyż według mnie jest tak dobry, że warto z niego skorzystać.

6 komentarzy:

 1. fajny pomysł z takim raportem :) fakt, że coraz trudniej "zarabiać na bankach" - w 2013 r. na przykład bez problemu z mężem odłożyliśmy 6k z samych promocji i zwrotów bankowych, w ubiegłym roku już znacznie mniej, ale przekonaliśmy kilkoro znajomych do tego, że takie zarabianie jest łatwe i jest to dodatkowy grosz do budżetu - bo skoro zakupy i rachunki trzeba zrobić/opłacić, to dlaczego nie skorzystać ze zwrotu? fajnie, że też to pokazujesz i zachęcasz do korzystania z takich ofert, bo jest to naprawdę lekki pieniądz do zarobienia :) wystarczy porządek w finansach, żeby się nie pogubić w warunkach różnych banków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 6k to więcej niż przyzwoity wynik - moje gratulacje :-)

   Dokładnie tak jak piszesz - rachunki trzeba opłacić, zakupy zrobić. Jeśli ktoś coś za to daje to dlaczego nie korzystać? Może samo kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych nie jest warte "zachodu" ale jeśli przemnożyć to przez 12 miesięcy to okazuje się, że rocznie uzbiera się fajna sumka, którą mozna potraktować jak swoją osobistę premię i wydać na co ma się ochotę :-)

   Życzę powodzenia, aby w tym roku też udało się odłożyć fajna sumkę:-)

   Usuń
  2. dziękuję :) ten rok zapowiada się nie najgorzej, również życzę powodzenia :)

   Usuń
 2. Też mi się udało zarobić na mOkazji przy okazji kupowania abonamentu njumobile :) Ale okazji na zakupy w Lidlu nie miałam :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20% zwrotu w Lidlu to była indywidualna mOkazja, żebym nie rezygnowal z karty kredytowej w mBanku. Zwrot przyjąłem, a kartę jednak i tak zamknąłem :-)

   Usuń
 3. Gratulacje. Pokazałeś że można zarabiać tylko należy być wytrwałym. Małymi łyżeczkami jesz tort ale walczysz i jesteś zwycięzcą. Życzę takiej determinacji wszystkim którzy chcą zarabiać na produktach finansowych.

  OdpowiedzUsuń