1 czerwca 2015

Jak oszczędzać na opłatach za telefon?

Telewizję nie każdy ogląda. Z internetu nie wszyscy  muszą korzystać. A co z telefonem komórkowym? „Bez telefonu jak bez ręki.” Znasz to powiedzenie? Sprawdźmy zatem jak można obniżyć comiesięczne opłaty za korzystanie z telefonu komórkowego.

O ile za telewizję i internet, jeśli chcemy, możemy nic nie płacić, o tyle w przypadku telefonów komórkowych tak dobrze już (albo jeszcze) nie ma. Niestety tutaj nie będę cudotwórcą i nie wynajdę oferty, w której nie trzeba płacić. Są za to oferty, które umożliwiają znaczne obniżenie dotychczasowych rachunków. 

To jest kolejny wpis z cyklu: Jak oszczędzać na opłatach za telewizję / internet / telefon? Dla przypomnienia o co chodzi i czego dotyczą wpisy:

Z doświadczenia (własnego ale również innych) wiem, że w budżetach osób zarabiających niezbyt wiele często duży udział mają wydatki związane z opłatami za telewizję, telefon i internet. Wiele osób próbuje to tłumaczyć tym, że jest to najtańsza rozrywka dla tych osób. Nie jest to do końca prawda. Owszem bilety na koncerty potrafią kosztować kilkaset lub więcej pln, przedstawienie w teatrze to również ładnych kilkadziesiąt (a częściej 100 lub więcej) pln. Nie tłumaczy to jednak dlaczego na usługi telekomunikacyjne wydajemy tak wiele. Szczerze mówiąc ta kategoria wydatków jest najłatwiejsza to zracjonalizowania. 

Wiem o czym mówię bo sam jeszcze niedawno płaciłem za telewizję, internet i telefon (swój i żony) około 200 pln miesięcznie. Rocznie, jak łatwo policzyć, było to już około 2.400 pln – mnóstwo pieniędzy!!! Na szczęście to już za mną. Teraz nasze wydatki roczne w tej kategorii wynoszą 696 pln, a więc średnio miesięcznie 58 pln (a niedługo już tylko 48 pln - szczegóły w tym wpisie) za telewizję, internet, telefon (a nawet dwa telefony). Dzięki temu rocznie oszczędzam 1.704 pln. Robi wrażenie prawda? :-) Ty też tak możesz! 

Dotychczas z serii: Jak oszczędzać na opłatach za telewizję / internet / telefon? ukazały się wpisy:

Nie będę ukrywał, że ten przegląd jest nieco subiektywny ponieważ oferty, które wybrałem muszą spełniać kilka podstawowych warunków:
 • Brak umów na czas określony. Baaardzo tego nie lubię. Nie lubię i nie chcę wiązać się z operatorem na kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy. Oferty telekomunikacyjne zmieniają się tak szybko, że cena, którą proponują nam dzisiaj operatorzy, już za kilka miesięcy może być nieatrakcyjna. W przypadku umów na czas określony niestety nasze opłaty nie będą malały wraz ze zmianą oferty dla nowych klientów. Nas obowiązuje umowa, która już dawno przestała być atrakcyjna i pozostałe kilkanaście miesięcy trzeba opłacać rachunki w dotychczasowej wysokości. Naprawdę tego nie lubię J
 • Wszystko w cenie. Nie chcę być zaskakiwany dodatkowymi opłatami za przekroczenie limitu minut do innej sieci lub na telefony stacjonarne. Nie chcę zastanawiać się czy już wysłałem 5 czy 35 smsów i od którego smsa włączają się dodatkowe opłaty. (to mi akurat nie grozi bo smsów wysyłam stosunkowo niedużo). Nie chcę również być niemiło zaskoczony opłatami za internet. Choć to raczej już przeszłość, bo obecnie ogromna większość operatorów (jeśli nie wszyscy) wprowadzili zasadę, że po przekroczeniu pakietu nie są naliczane opłaty, a jedynie znacznie spada prędkość internetu.
Wybrałem dwie oferty, które według mnie są równie dobre. Wybór konkretnej oferty z tych dwóch pozostawiam już Tobie – wszystko zależy od konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Virgin Mobile i oferta #bezlimitu

W cenie 29 pln za 30 dni otrzymujemy:
 • Minuty: nielimitowane do wszystkich sieci oraz na telefony stacjonarne
 • SMS: nielimitowane do wszystkich sieci
 • Internet: 2 GB w prędkości LTE (po przekroczeniu pakietu prędkość spada do 32kb/s)
 • Dodatkowo: Korzystanie z aplikacji: Facebook, Twitter, Gadu-Gadu, Ask.FM, Klub Virgin nie wyczerpuje pakietu danych)
Virgin Mobile to oferta na kartę, a więc nie ma żadnej umowy. Teoretycznie (o ile nie będziemy używać np. MMSów, które generują dodatkowe koszty) to miesięczne opłaty wyniosą 29 pln i możemy ustanowić zlecenie stałe na tą kwotę (zapominając o konieczności doładowywania karty – tego też nie lubię).

Oferta  #BEZLIMITU wydaje się naprawdę prosta i przejrzysta. Aktualnie sam jestem w trakcie przechodzenia do Virgin Mobile. Uciekam od…drugiego operatora, którego polecam poniżej. Właściwie to uciekam ale tylko na chwilę, żeby miesiąc później powrócić ponownie do njumobile. Dlaczego to robię? Za chwilę wszystko stanie się jasne:-)


>>> Kliknij, aby zamówić nowy lub przenieść dotychczasowy numer do Virgin Mobile i płacić mniej za telefon <<<


Njumobile i oferta Jeden na wszystko

Njumobile (spółka z grupy Orange) w przeciwieństwie do Virgin Mobile oferuje do wyboru: abonament lub telefon na kartę. Ja posiadam (jeszcze) ofertę abonamentową.

To co podoba mi się najbardziej to fakt, że umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że w każdej chwili można ją zakończyć i np. przejść do operatora oferującego lepsze warunki. Choć te w njumobile (w ofercie z abonamentem) naprawdę nie są złe:

 • Miesięczna opłata wynosi min. 9 pln, a max. 39 pln. Innymi słowy płacimy tyle ile wydzwonimy (do wszystkich sieci i na stacjonarne), wysmsujemy, wymmsujemy i wysurfujemy (coś mi się wydaje, że jednak nie ma takich słów ale umówmy się, że na potrzeby tego wpisu niech zostanie tak jak jest :-) w internecie ale nie mniej niż 9 i nie więcej niż 39 pln.
Osobiście dużo korzystam z telefonu głównie na rozmowy i internet. Dlatego w moim przypadku korzystniejsza jest przez chwilę była oferta Virgin Mobile. W njumobile rachunek wychodził mi 39 pln, a w Virgin 10 pln mniej ale...  No właśnie njumobile wprowadził rewelacyjną, moim zdaniem, ofertę nju dodatkowy. Jeżeli macie już jeden numer w nju z rachunkiem to jak wspomnialem płacicie min. 9 zł, a max. 39. Jeżeli potrzebujecie drugiego numeru (dla żony, męża, dziewczyny, cłopaka, mamy, taty, siostry ...kogokolwiek) to drugi numer z takim samym pakietem (czyli nieograniczone minuty do wszystkich, smsy, mmsy i  2GB internetu - do podziału na dwa numery - dostaniecie za .. 9 zł. To oznacza, że maksymalna opłata za dwa numery wyniesie 39 + 9 = 48 zł/m-c. I to jest prawdziwa rewolucja. 24 zł za rachunek za telefon bez żadnych dopłat. To co dla mnie ważne to również fakt, że za dwa numery wystawiana będzie jedna faktura. Oczywiście nju wygrywa jeśli potrzebujecie dwóch numerów. Jeżeli wystarczy Wam jeden numer i regularnie dużo rozmawiacie przez telefon to lepszym rozwiązaniem wydaje sie Virgin Mobile.

>>> Kliknij, aby zamówić nowy lub przenieść dotychczasowy numer do njumobile i płacić mniej za telefon <<<

Aktualnie ja i moja żona mamy numery w njumobile. Wspominałem, że na chwilę uciekam do Virgin, aby następnie powrócić do njumobile jako dodatkowy numer do rachunku żony. Dzieki temu miesięczne opłaty za 2 telefony wyniosa nas max. 48 pln. Nieźle prawda? :-)


Minusy obu ofert

Brak telefonu. Przedstawione przeze mnie oferty są korzystne ale tylko dla tych z Was, którym zależy na niskich opłatach miesięcznych ale nie potrzebują nowego telefonu. Dla mnie akurat to nie jest żaden problem. Nie jestem typem gadżeciarza, który musi mieć najnowszy model iPhona czy Samsunga. Natomiast dla wielu to może być faktycznie problem nie do przeskoczenia. Warto w takiej sytuacji jednak sprawdzić czy przypadkiem różnica pomiędzy dotychczasowym rachunkiem, a ofertą Virgin Mobile lub njumobile nie pozwoli np. w ciągu roku odłożyć pieniędzy wystarczających na zakup telefonu po prostu w sklepie. Opłata abonamentowa z telefonem to nic innego jak opłata za usługi telekomunikacyjne + ukryta w niej rata kredytu za telefon. Warto sprawdzić, która opcja jest dla nas korzystniejsza i wybrać właściwie.

Słowo na zakończenie

To już ostatni z cyklu miniporadnika „Jak oszczędzać na opłatach za telewizję / internet / telefon?”. Mam nadzieję, że choć niektóre informacje zawarte w tym cyklu były dla Ciebie przydatne i pomogą Ci ograniczyć wydatki. Wydatki za usługi telekomunikacyjne są (z reguły) najłatwiejsze do zoptymalizowania. Problem jednak jest w tym, że rzadko o tym myślimy. Czasami staramy się zoptymalizować te „wielkie wydatki” podczas gdy niezauważenie przepłacamy o kilkaset złotych rocznie w comiesięcznych rachunkach.

Mam do Ciebie prośbę. Jeśli uznasz, że część informacji zawarta na tych stronach jest dla Ciebie przydatna to podziel się linkiem do tych wpisów z osobami, które też być może skorzystają z tych porad i również dzięki Tobie zaoszczędzą pieniądze. Z góry dziękuję :-)


A jeśli już mowa o telefonach to dla chwili relaksu proponuję... :-)
To nie jest wpis sponsorowany. Nie mam żadnej korzyści z opublikowania tych informacji. Z Virgin Mobile i njumobile nie łączy mnie nic poza tym, że sam korzystam z tych ofert.

Jeśli uznasz, że przedstawione oferty są odpowiednie także dla Ciebie i zdecydujesz się przenieść numer lub wybrać nowy w Virgin Mobile albo njumobile korzystając z  zamieszczonych na tym blogu linków to ja otrzymam za to wynagrodzenie. Ciebie to absolutnie nic nie kosztuje. 

Korzystam z programu afiliacyjnego Comperialead.pl i za każde zamówienie oferty z wniosku pochodzącego z linków zamieszczonych na tej stronie otrzymuje wynagrodzenie od Comperii. Ty też możesz w ten sposób zarabiać! Jeżeli masz bloga lub swoją stronę internetową to możesz zarejestrować się w programie afiliacyjnym Comperialead.pl i zarabiać oferując różne (nie tylko bankowe) produkty.

Jeżeli złożyłeś zamówienie korzystając z zamieszczonych na mojej stronie linków to bardzo serdecznie dziękuję. :-)

2 komentarze:

 1. ja polecam zbierać zakrętki z doładowaniami do Play

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak oszczędzać na telefonie tu http://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń